Kancelaria Adwokacka Dorota Janowska-Kunicka
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Kunicki

Porady prawne w Lublinie - w szczególności : prawo rodzinne, spadkowe, pracy i prawa konsumentów
KONSUMENCI
Prawo rodzinne

LUBELSKIE KANCELARIE
Adwokat i radca prawny
Lublin ul. Chopina 5/1

Kontakt z prawnikiem:
tel. 503-62-35-46

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne reguluje przede wszystkim aspekty prawne relacji pomiędzy małżonkami oraz pomiędzy rodzicami a dziećmi. Ta delikatna z uwagi na odbiór społeczny materia wymusza stosowanie bardzo specyficznych instrumentów prawnych. Duże znaczenie ma tutaj doświadczenie praktyczne, gdyż instrumenty te realizowane są przez pryzmat niedefiniowalnych z założenia wartości takich jak "dobro dziecka" lub "dobro rodziny".

Pomoc prawna adwokatów i radcy prawnego naszych Kancelarii w Lublinie z zakresu prawa rodzinnego oraz o prawa stanu obejmuje porady prawne i sprawy sądowe:

  • o rozwód, separację, unieważnienie małżeństwa,
  • majątkowe małżeńskie, podział majątku wspólnego, w tym przypadki ustalania nierównej wysokości udziałów i dochodzenia zwrotu wzajemnie uczynionych nakładów,
  • o roszczenia wynikające z obowiązków: alimentacyjnego, zaspokajania potrzeb rodziny, ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka,
  • z zakresu władzy rodzicielskiej, w tym jej ograniczenia i pozbawienia oraz ustalenia kontaktów z dzieckiem,
  • dotyczące opieki i kurateli,
  • o pochodzenie dziecka - ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa oraz macierzyństwa;
  • o uznanie za zmarłego, stwierdzenie zgonu, ubezwłasnowolnienie.
Prezentowana Kancelaria prawna Lublin to kwalifikacje i doświadczenie skutecznych prawników: adwokat D. Janowskiej - Kunickiej oraz radcy prawnego A. Kunickiego. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego - radcowie prawni tradycyjnie specjalizują się w prawie gospodarczym i cywilnym, adwokatom przypisana jest dodatkowo specjalizacja w prawie karnym. Najczęstsze zlecenia obejmują m.in. sprawy spadkowe, o zachowek, dotyczące nieruchomości, zasiedzenie, prawo pracy, rozwód, alimenty, o zapłatę długu, kary umowne oraz odszkodowania wypadkowe. Każdy zlecony przypadek traktowany jest z należytą uwagą - zarówno nieskomplikowane, jak i trudne sprawy. Zapewniamy kompleksowe usługi prawnicze - poradę prawną i pomoc prawnika w naszym biurze w centrum Lublina można uzyskać w dogodnym terminie po telefonicznym umówieniu wizyty, spotkanie z prawnikiem jest możliwe także popołudniami oraz w soboty. Doradztwo prawne świadczone jest osobom fizycznym (konsumentom), instytucjom (jako zewnętrzny specjalista) i przedsiębiorcom (obsługa prawna firm, funkcjonowanie spółek, egzekucja długów - windykacja). Prawnicy w Lublinie udzielają porad prawnych przez Internet, utrzymują autorski blog prawniczy. Jako kancelaria procesowa prowadzimy sprawy sądowe i reprezentujemy klientów przed organami administracji (substytucje, pełnomocnicy, adwokat i radca prawny z urzędu) oraz sporządzamy pisma procesowe (pozew, apelacja, odwołanie, zażalenie, sprzeciw od nakazu zapłaty, EPU). Dokładamy wszelkich starań, aby każda sprawa była zakończona dla Klienta z dobrym efektem, szybko i możliwie tanim kosztem. Stawiamy na skuteczność i profesjonalizm, a stawki honorarium uzależniamy od niezbędnego nakładu pracy, którego wymaga konkretny problem prawny. Jako przedstawiciele zawodów zaufania publicznego i samorządu adwokackiego oraz radcowskiego w codziennej pracy kierujemy się także zasadami etyki. Siedziba kancelarii (biuro prawne) to Lublin, ale usługi prawne świadczymy w całym województwie: Świdnik, Zamość, Łuków, Łęczna, Kraśnik, Biłgoraj, Piaski, Krasnystaw, Ryki, Bychawa, Bełżyce, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Lubartów, Chełm, Puławy, Opole Lubelskie. Adwokat i radca prawny w ramach zlecenia dojeżdają także do sądów w innych województwach. Zapraszamy do kontaktu z adwokatem lub radcą prawnym Kancelarii.