Kancelaria Adwokacka Dorota Janowska-Kunicka
Kancelaria Radcy Prawnego Aleksander Kunicki

Porady prawne w Lublinie - w szczególności : prawo rodzinne, spadkowe, pracy i prawa konsumentów
KONSUMENCI
Nieruchomości

LUBELSKIE KANCELARIE
Adwokat i radca prawny
Lublin ul. Chopina 5/1

Kontakt z prawnikiem:
tel. 503-62-35-46

Zasiedzenie

Zasiedzenie stanowi pierwotny sposób nabycia prawa własności. Posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz samoistny, chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze.

Z uwagi na specyfikę języka prawnego kluczowych przesłanek zasiedzenia analiza konkretnego stanu prawnego powinna być zweryfikowana przez prawnika. Ułatwieniem dla postępowania dowodowego są liczne domniemania związane z posiadaniem oraz domniemanie dobrej wiary. Zasiedzenie stwierdza się w postępowaniu nieprocesowym w odrębnym postępowaniu lub doraźnie w ramach innej sprawy. Konieczne jest jednak zainicjowanie sprawy sądowej, dla której skutecznego przeprowadzenia można skorzystać z usług adwokatów lub radców prawnych Kancelarii.

Uwłaszczenie uregulowane jest w ustawach szczególnych, przy czym w bieżącym obrocie gospodarczym w najszerszym zakresie zagadnienie to dotyczy państwowych osób prawnych oraz posiadaczy gospodarstw rolnych. W tym ostatnim przypadku wciąż aktualne pozostają regulacje ustawy z dnia 26 października 1971 r. o uregulowaniu własności gospodarstw rolnych, przy czym pierwotny tryb administracyjny dla wydawania aktów własności ziemi został zastąpiony trybem sądowym.

Prezentowana Kancelaria prawna Lublin to kwalifikacje i doświadczenie skutecznych prawników: adwokat D. Janowskiej - Kunickiej oraz radcy prawnego A. Kunickiego. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego - radcowie prawni tradycyjnie specjalizują się w prawie gospodarczym i cywilnym, adwokatom przypisana jest dodatkowo specjalizacja w prawie karnym. Najczęstsze zlecenia obejmują m.in. sprawy spadkowe, o zachowek, dotyczące nieruchomości, zasiedzenie, prawo pracy, rozwód, alimenty, o zapłatę długu, kary umowne oraz odszkodowania wypadkowe. Każdy zlecony przypadek traktowany jest z należytą uwagą - zarówno nieskomplikowane, jak i trudne sprawy. Zapewniamy kompleksowe usługi prawnicze - poradę prawną i pomoc prawnika w naszym biurze w centrum Lublina można uzyskać w dogodnym terminie po telefonicznym umówieniu wizyty, spotkanie z prawnikiem jest możliwe także popołudniami oraz w soboty. Doradztwo prawne świadczone jest osobom fizycznym (konsumentom), instytucjom (jako zewnętrzny specjalista) i przedsiębiorcom (obsługa prawna firm, funkcjonowanie spółek, egzekucja długów - windykacja). Prawnicy w Lublinie udzielają porad prawnych przez Internet, utrzymują autorski blog prawniczy. Jako kancelaria procesowa prowadzimy sprawy sądowe i reprezentujemy klientów przed organami administracji (substytucje, pełnomocnicy, adwokat i radca prawny z urzędu) oraz sporządzamy pisma procesowe (pozew, apelacja, odwołanie, zażalenie, sprzeciw od nakazu zapłaty, EPU). Dokładamy wszelkich starań, aby każda sprawa była zakończona dla Klienta z dobrym efektem, szybko i możliwie tanim kosztem. Stawiamy na skuteczność i profesjonalizm, a stawki honorarium uzależniamy od niezbędnego nakładu pracy, którego wymaga konkretny problem prawny. Jako przedstawiciele zawodów zaufania publicznego i samorządu adwokackiego oraz radcowskiego w codziennej pracy kierujemy się także zasadami etyki. Siedziba kancelarii (biuro prawne) to Lublin, ale usługi prawne świadczymy w całym województwie: Świdnik, Zamość, Łuków, Łęczna, Kraśnik, Biłgoraj, Piaski, Krasnystaw, Ryki, Bychawa, Bełżyce, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Lubartów, Chełm, Puławy, Opole Lubelskie. Adwokat i radca prawny w ramach zlecenia dojeżdają także do sądów w innych województwach. Zapraszamy do kontaktu z adwokatem lub radcą prawnym Kancelarii.