Przeskocz do treści

Niektóre instytucje prawne przeżywają niekiedy swoisty renesans. Lekko zapomniane, ale funkcjonujące od dawna w porządku prawnym narzędzie procesowe, zaczyna w określonych okolicznościach nagle rozpalać wyobraźnię i masowo jest wykorzystywane z konkretną korzyścią procesową. Tak jest z zabezpieczeniem pozwów frankowych, które np. pozwalają wstrzymać płatność raty kwestionowanego kredytu na czas procesu. Warto temat nieco rozwinąć i przybliżyć.

Czytaj dalej... "Zabezpieczenie w sprawie frankowej"

Przez media przetoczyła się we wszystkich odmianach i wariantach sprawa Państwa Dziubak, stąd także i ja postanowiłem wczytać się w dostępne materiały - aby wyrobić sobie pogląd. Motywacja była, gdyż zarówno znajomi pytają mnie o szanse w sądzie, jak i mamy taki kredyt w rodzinie. Jak policzyłem - osobiście znam siedmioro frankowiczów. A i lektura publikacji "okołofrankowych" to pasjonująca rzecz. Dla prawnika - bo to źródło niezwykle interesujących przykładów stosowania prawa. Ale także dla miłośnika ciekawych historii - z walką jednostek z całym systemem bankowym, wydzieraniem zwycięstwa Goliatowi, krok po kroku, powolną zmianą nastawienia sądów, nieciekawymi praktykami banków. Dziwne, że nie ma o tym jeszcze żadnego filmu fabularnego. Czytaj więcej

Wracamy po wakacyjnej przerwie. Duża nowela kpc na horyzoncie, ale przyjdzie jeszcze czas na jej podsumowanie. Na początek - bardzo życiowy temat. Dorosły syn (córka) zwraca się do nas z prośbą o pomoc w uzyskaniu kredytu. Nasze dziecko ma sympatię, ale - jak to bywa na początku kariery - nie mają zdolności kredytowej. Marzą o swoim mieszkaniu, a my zgadzamy się dołączyć do umowy kredytowej. Liczymy, że własne gniazdko pomoże im racjonalnie i komfortowo ułożyć sobie relacje i - kto wie - może po cichu trzymamy kciuki za pojawianie się wnuków. Cóż - gdyby to wszystko się udało, to na pewno ta historia nie trafiłaby na ten blog. Dzieje się inaczej. Młodzi się rozstają, przestają spłacać kredyt, mieszkanie idzie pod młotek i to z naszej emerytury bank ściąga pozostałe zadłużenie (wszak nasz kredyt był kredytem we frankach i dług przekracza znacznie wartość mieszkania). Czytaj więcej

Prawnik z Lublina
radca prawny
ALEKSANDER KUNICKI
`Prawo w praktyce` stanowi część WWW.LUBELSKIEKANCELARIE.PL . Administratorem Portalu jest Lubelskie Kancelarie - Aleksander Kunicki Kancelaria Radcy Prawnego. Wykorzystywanie prezentowanych tu materiałów i treści bez zgody Administratora i autora jest zabronione. Umieszczanie odniesień i zapożyczeń treści jest dozwolone pod warunkiem podania źródła oraz hiperłącza (link bez atrybutu nofollow) do strony źródłowej.

Treści zamieszczane na stronie mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią pomocy (porady) prawnej, nie są również aktualizowane w przypadku zmiany stanu prawnego. Prezentują jedną z dopuszczalnych wersji interpretacji powszechnie obowiązujących przepisów prawa, przedstawioną zazwyczaj w układzie hipotetycznych pytań i odpowiedzi. Wszelkie wątpliwości związane z treścią bloga, w szczególności w związku z samodzielnie prowadzonymi sprawami sądowymi, należy konsultować z adwokatem lub radcą prawnym w ramach odrębnie zlecanej usługi prawnej. Kancelarie i Administrator nie ponoszą odpowiedzialności za jakikolwiek skutek wykorzystania przedmiotowych treści przez inne osoby. Treść pełnej noty prawnej jest dostępna pod tym odnośnikiem.

Blog `Prawo w praktyce` służy informowaniu w przedmiocie specjalizacji, praktyki oraz form usług i pomocy prawnej świadczonych przez prawników powiązanych z www.lubelskiekancelarie.pl.Oferta Kancelarii dotyczy spraw cywilnych (majątkowych, odszkodowań, nieruchomości, umów), spadkowych, rodzinnych, gospodarczych, administracyjnych, karnych. Radca prawny specjalizuje się w obsłudze prawnej firm, prawie kontraktów, konsumenckim oraz procesowym, związanym ze sprawami sądowymi w Lublinie i okolicach.

Powered by WordPress. Enhanced by Google.